Nemocnica v Kežmarku investovala najmä do starostlivosti o pacientov

Na snímke vchod do Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku 4. septembra 2014. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Kežmarok 21. septembra (TASR) - Investície Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, n. o., predstavujú za prvých sedem mesiacov tohto roka takmer 183.000 eur. Nemocnica investovala v priemere mesačne do dlhodobého majetku v priebehu prvých siedmich mesiacov viac než 26.000 eur. Medzi najväčšie investície patria tie, ktoré priamo zvyšujú úroveň a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti na jednotlivých oddeleniach.

"Takmer 40.000 eur investovala nemocnica do nového ultrazvukového prístroja, o niečo menej do videozostavy na prenášanie obrazu operačného poľa na monitor pri miniinvazívnej operačnej metóde orgánov brušnej dutiny a kĺbov," priblížil Lorant Paugsch, poverený komunikáciou kežmarskej nemocnice. Financie boli využité aj na zakúpenie prístroja na zabezpečenie umelej pľúcnej ventilácie pre pacientov so závažnými pľúcnymi ochoreniami, prístroja na zastavenie krvácania počas operačného zákroku či na prístroj, ktorý je nevyhnutný pri miniinvazívnej operačnej metóde kĺbov. Vďaka nemu sa výrazne skracuje dĺžka operačného výkonu a eliminujú sa i pooperačné komplikácie pacienta.

Podľa Paugscha medzi ďalšie investície do dlhodobého majetku patril aj sterilizátor inštrumentov, svietidlo potrebné pri zhotovovaní röntgenových snímok či nové sanitné vozidlo na prevoz pacientov. "Investovanie kežmarskej nemocnice bude pokračovať aj naďalej a bude sa odvíjať predovšetkým od potrieb poskytovaných služieb pacientom," uzavrel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.