Pozrite sa, aké výhody prinášajú slovenské mestá cez týždeň mobility

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Štefan Puškáš

Prievidza 21. septembra (TASR) - Bezplatnou prepravou cestujúcich v autobusoch mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktorí sa preukážu vlastným vodičským preukazom, sa zapája dnes Prievidza do Európskeho týždňa mobility. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

"Aj v tomto roku chceme bezplatnou MHD poukázať na dôležitosť verejnej dopravy. Ľudia vo väčších mestách musia do budúcna v cestovaní uprednostniť verejnú dopravu pred individuálnou," vysvetlila zámer primátorka mesta Katarína Macháčková.

Počas dnešného celého dňa má verejnosť možnosť využiť MHD v Prievidzi zdarma. "Stačí, ak sa preukážu vodičským preukazom, čím deklarujú, že svoje autá nechali doma a uprednostnili verejnú dopravu," doplnila primátorka.

Okrem bezplatnej MHD sa počas celého týždňa konajú aj ďalšie podporné akcie, ktorými chce prevádzkovateľ verejnej dopravy v Prievidzi - spoločnosť SAD Prievidza upozorniť na potrebu ekologickej a hromadnej dopravy v mestách.

Cyklisti vo Zvolene sa opäť môžu previezť po námestí

Zvolen opäť po čase otvára námestie pre cyklistov. Centrum mesta bude otvorené počas prebiehajúcich podujatí Európskeho týždňa mobility (ETM).

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Mestského úradu vo Zvolene Eva Ježovičová, cieľom ETM je povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre prepravu ekologickú dopravu (peši, bicyklom či hromadnou dopravou).

"Mesto Zvolen sa každoročne zapája aj do Dňa bez áut, ktorý opätovne pripadá na 22. septembra. Počas tohto dňa sa budú na námestí konať aktivity, určené žiakom základných a materských škôl," povedala.

Cyklistom bude umožnený vjazd na námestie až do 9. októbra, a to denne od 8.00 h do 20.00 h. Mesto preto vyzýva cyklistov, ale aj chodcov k vyššej miere pozornosti a tolerancie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.