Ľuďom v exekúcii sa sankcie a exekučné poplatky odpúšťať nebudú

Na snímke predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár. Foto: TASR - Andrej Galica

Bratislava 22. septembra (TASR) - Sankcie a exekučné poplatky sa ľuďom, ktorí majú problémy s exekúciou, odpúšťať nebudú. Opozičné hnutie Sme rodina dnes neuspelo v parlamente s návrhom zákona o exekučnej amnestii.

Hnutie predložilo návrh právnej normy, pretože je presvedčené, že exekúcie sú v súčasnosti na Slovensku veľkým problémom. Podľa predsedu Borisa Kollára sa dotýkajú približne milióna ľudí, čo má dosah aj na ich rodiny. "Je našou psou povinnosťou zbaviť týchto ľudí finančného otroctva," zdôraznil Kollár.

V zákone sa ľuďom podľa neho nemali odpúšťať ich dlhy, len následné sankcie a exekučné poplatky, o ktoré sa ich dlh zvýšil. "Ja si myslím, že každý si svoj dlh musí zaplatiť," dodal Kollár. Je však podľa neho neprípustné, aby mal niekto dlh v Sociálnej poisťovni napríklad 200 eur a exekútor od neho po rokoch pýta 4260 eur. "To je likvidačné, ja som za to, aby zaplatil tých 200 eur, a v tomto im musíme pomôcť," opísal Kollár.

Hnutie navrhovalo odpustiť takéto dodatočné poplatky pri dlhoch voči Sociálnej poisťovni, zdravotným poisťovniam a daňovým úradom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.