Nebola to jeho prvá vražda

František Kozmon: Potkan Foto: Vydavateľstvo Ikar

Bratislava 22. septembra (OTS) - Práve na mieste, ktoré v každom vzbudzuje hnus, sa odohrala brutálna vražda, maskovaná ako útok potkanov. Vyšetrovanie sa začína v kanalizácii pod mestom, no kľukatou cestou cez minulosť aj nadchádzajúce prezidentské voľby nás zavedie priamo za väzňom v Leopoldove.

Vyšiel nový strhujúci triler Potkan, ktorý sa odohráva na miestach, kadiaľ chodíte možno aj vy. V Bratislave. V útrobách hlavného mesta zavraždili človeka. Jeho brutálna smrť maskovaná ako útok potkanov zrejme súvisí s blížiacimi sa prezidentskými voľbami.
Alebo je to všetko inak?

Hlavný vyšetrovateľ prípadu Marek Wolf, samotár a neprístupný chlap, sprevádzaný len verným psom Fenrirom, sa práve vrátil domov z Kanady. Vzhľadom na svoje skúsenosti a meno sa stáva šéfom vyšetrovateľov, pričom mnohí ho rozhodne neprijali. Hádžu mu polená pod nohy, ohovárajú ho a tak Wolf musí bojovať nielen vo vnútri svojho tímu, ale vonku naháňať brutálneho vraha.
Jedine Wolf však verí, že za mrežami sedí nesprávny muž...

Pozrite si TRAILER na Potkana:


Otvorila som mu, pozvala som ho dovnútra. Poznala som ho a v tej chvíli som vôbec netušila, čo mi od neho hrozí. Posadil ma na gauč a oznámil mi, že som v nebezpečenstve. Ubezpečil ma, že ma ochráni a postará sa o mňa. Potom urobil presný opak. Nečakala som to, keď ma chytil pod krk. Než som stihla vykríknuť, pevne zatlačil palcami na môj hrtan. Pocítila som bolesť, ktorá však nebola porovnateľná s panikou ovládajúcou moje telo. Nemohla som sa nadýchnuť, nech som sa o to akokoľvek zúfalo snažila. Pokúšala som sa vymaniť z jeho zovretia, metala som sa a udierala som ho do tváre. Držal ma však pevne. Nepovolil a mňa rýchlo opúšťali sily.
Keď moje telo vzdalo boj o prežitie, uprela som pohľad do jeho očí. Šla z nich hrôza a zároveň som z nich vycítila jeho vlastný strach. Nepoddal sa mu a svoj čin dokončil. Vzápätí na neho civeli moje dve prázdne oči bez života. Obraz, ktorý si uchová v hlave do konca svojich dní.

Potkan od Františka Kozmona je výborne vystavaná detektívka, ktorá vás pohltí od prvých strán. Dôverne známe prostredie Bratislavy, ale aj ďalších miest na Slovensku prispievajú k autenticite príbehu. Silné postavy, zaujímavá zápletka a svižné dialógy robia z tejto novinky adepta na jednu z najlepších kníh jesene.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.