Simeonemu opäť vyšlo striedanie: Gameiro bol kľúčový

Na archívnej snímke Kevin Gameiro Foto: TASR/AP

Madrid 26. septembra (TASR) - V druhom zápase po sebe mal šťastnú ruku pri striedaniach. Rozhodnutie trénera futbalistov Atletica Madrid Diega Simeoneho poslať do hry Kevina Gameira v súboji proti Deportivu La Coruňa zabezpečilo jeho zverencom trojbodový zisk. Atletico triumfovalo 1:0, v novej sezóne Primera Division ešte neprehralo a udržalo si kontakt s vedúcim duom Real Madrid, FC Barcelona.

Gameiro sa dostal na ihrisko po hodine hry, keď vystriedal dovtedy neefektívneho Yannicka Carrasca. Domáci sa trápili, obranný val Deportiva nevedeli zlomiť aj napriek tomu, že súper hral celý druhý polčas bez vylúčeného Faycala Fajra. V 70. minúte však zafungovala francúzska spolupráca, keď Gameiro našiel v šestnástke Antoineho Griezmanna a ten svojím piatym gólom v sezóne rozvlnil sieť.

"Príchod Gameira mal okamžitý vplyv na našu hru. Mali sme problémy pokoriť dobre organizovanú defenzívu súpera, ale s jeho pričinením sa nám to podarilo. Gól prišiel v pravý čas, pretože som mal pocit, že už na domácich nemáme čo vymyslieť," vydýchol si kouč Simeone.

V stredajšom šlágri proti FC Barcelona (1:1) poslal argentínsky kouč rovnako po hodine hry na ihrisko dvojicu Angel Correa, Fernando Torres. A po ich spolupráci Atletico vyrovnalo a získalo cenný bod za remízu. "V tíme máme dostatok kvalitných hráčov. Som rád, že v mužstve vládne zdravá konkurencia," dodal Simeone.

Griezmann strelil piaty gól v šiestom zápase ligovej sezóny a potvrdzuje tak streleckú formu z EURO 2016. Na čele kanonierov Primera Division sa delí o prvé miesto s Luisom Suarezom z FC Barcelona. "Som rád, že som som pomohol tímu k výhre. Bolo to náročné, ale napokon sme to dokázali. Húževnaté mužstvo Deportiva kládlo veľký odpor," vravel francúzsky krídelník.

Už v stredu čaká Madridčanov ďalší ťažký zápas, v súboji D-skupiny Ligy majstrov UEFA hostia doma nemeckého šampióna Bayern Mníchov.