Po úniku radiácie v ruskom laboratóriu hospitalizovali sedem ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Moskva 26. septembra (TASR) - Zranenia siedmich ľudí si koncom minulého týždňa vyžiadal únik radiácie v skúšobnom závode v ruskom Nižnom Novgorode. Agentúru TASS o tom dnes informovala tlačová služba Skúšobného strojárenského konštrukčného úradu I.I. Afrikantova (OKBM).

K mimoriadnej situácii došlo uplynulý piatok, uvádza sa v tlačovom vyhlásení. Podľa neho zranených bolo sedem ľudí, pričom len jeden z nich bol zasiahnutý "zanedbateľnou dávkou žiarenia".

Dávka, ktorú tento zamestnanec dostal, presahuje ročnú normu, uviedol vedúci príslušného oddelenia OKBM Igor Lučnev. Dodal, že v praxi to bude znamenať, že tento zamestnanec v priebehu najbližšieho roka nebude narábať s rádioaktívnymi materiálmi.

Dôsledky piatkového incidentu sa neprejavili mimo laboratória. Úroveň radiácie v OKBM je v norme.

Zranených previezli do špecializovaného federálneho biofyzikálneho lekárskeho strediska v Moskve, dodala agentúra TASS. Podľa agentúry Interfax ich hospitalizovali pre podozrenie na ožiarenie.

V OKBM sa vyrábajú jadrové reaktory pre ruské lode, ponorky a zariadenie pre jadrové elektrárne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.