Tempo rastu poľskej ekonomiky dosiahne na konci roka 3,5 %

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Varšava 27. septembra (TASR) - Tempo rastu poľskej ekonomiky dosiahne na konci tohto roka 3,5 %. Vyhlásil to poľský minister financií Pawel Szalamacha v rozhovore pre televíznu stanicu TVP Info. Informovala o tom agentúra PAP.

"Hospodársky rast je tento rok na slušnej úrovni, lenže o niečo nižšej, ako sme očakávali," vyhlásil minister, ktorý zároveň predpovedal, že tempo rastu najväčšej postkomunistickej ekonomiky v Európskej únii do konca roka dosiahne 3,5 %. To je však slabší výsledok, ako vláda očakávala pri príprave tohoročného rozpočtu.

Podľa údajov štatistického úradu GUS sa hrubý domáci produkt (HDP) Poľska v 2. kvartáli zvýšil medziročne o 3,1 % a v prvých troch mesiacoch roka vzrástol o 3 %.

Poľská vláda v návrhu rozpočtu na budúci rok 2017 počíta s rastom HDP v tomto roku o 3,4 % a v nasledujúcom roku o 3,6 %.

Pri zostavovaní rozpočtu na tento rok však kabinet vychádzal z predpokladu, že výkon poľskej ekonomiky stúpne o 3,8 % a priemerná miera inflácie dosiahne 1,7 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.