Pošta vyhlasuje súťaž na komplexné poistenie na roky 2017 až 2020

Slávnostné otvorenie pošty Turzovka, Stred 311 v nových priestoroch vo štvrtok 18. septembra 2014. Pracuje v nej 15 zamestnancov. Foto: TASR/AP

Bratislava 27. septembra (TASR) – Slovenská pošta (SP) pripravuje verejnú súťaž na zabezpečenie komplexného poistenia spoločnosti na roky 2017 až 2020. Cieľom je minimalizovať možné následky pri škodách, ktoré môžu vzniknúť na jej majetku a zdraví zamestnancov. Predpokladaná hodnota zákazky je 5,6 milióna eur, teda 1,4 milióna eur ročne.

Trvanie rámcovej dohody sa vymedzuje na dobu 48 mesiacov s uzatvorením čiastkových poistných zmlúv na základe jednotlivých druhov poistenia,“ informovala hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková. Jediným hodnotiacim kritériom je podľa nej najnižšia cena, ktorá bude vyhodnocovaná automatizovaným systémom elektronickej aukcie.

Komplexné poistenie zahŕňa celú škálu poistení – poistenie majetku, vnútroštátnej prepravy tovaru, zodpovednosti cestného prepravcu, povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel, poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu či povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú v súvislosti s výkonom finančného sprostredkovania alebo finančného poradenstva.

Patrí doň tiež úrazové poistenie osôb prepravovaných v služobných motorových vozidlách, poistenie finančných škôd spôsobených spoločnosti, úrazové poistenie osôb, hromadné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolania, poistenie liečebných nákladov v zahraničí, ako aj poistenie prepravy zásielok a exponátov počas prepravy a výstavy.

„Slovenská pošta pri plnení záväzkov, ktoré vyplývajú zo sociálneho programu a starostlivosti o zamestnancov, plánuje poistiť prostredníctvom komplexného poistenia v rámci úrazového poistenia aj pracovníkov, ktorí pre SP pracujú aj na iné druhy pracovného pomeru ako pracovná zmluva,“ priblížila Dorčáková.

V rámci nového komplexného poistenia pri preprave zásielok dôjde k zvýšeniu poistnej sumy na jeden dopravný prostriedok z 10.000 eur na 100.000 eur. Poistený bude aj vlastný prepravovaný tovar. V súvislosti s prepravovanou zásielkou budú hradené aj výdaje na opatrenia vykonané na odvrátenie hroziacej poistnej udalosti alebo zmiernenie jej následkov a náklady na prešetrenie poistnej udalosti vykonané treťou stranou.

V prípade poistenia majetku dochádza podľa hovorkyne spoločnosti k zmene štruktúry poisteného majetku a navýšeniu poistného krytia o takmer 116 miliónov eur.

V rokoch 2014 až 2016 bola predpokladaná hodnota zákazky za poistenie 1,4 milióna eur ročne, reálne však po ukončení súťaže cena klesla na 1,2 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.