Tínedžerka z Vietnamu sa pokúsila podpáliť školu, zapálila seba

Ilustračné foto Foto: TASR

Hanoj 12. októbra (TASR) - Vietnamská tínedžerka sa pokúsila zapáliť svoju školu, napokon sa však podpálila sama. To všetko v snahe získať obdiv na sociálnych sieťach, informovali dnes miestne médiá a tlačová agentúra DPA.

Na videu, ktoré sa už rozšírilo na internete, vidieť 13-ročné dievča, ako leje benzín na zem pred vchodom do školy v juhovietnamskej provincii Khanh Hoa.

Priatelia spolužiačku povzbudzujú, keď zapaľuje zápalku a nerozvážne sa podpáli. Dievča utrpelo mierne poranenia na nohách, napísali následne noviny Tuoi Tre.

Nemenované dievča sľúbilo, že zapáli školu, ak dostane 1000 "lajkov" na svojom profile na Facebooku.

Jej nerozumný čin je súčasťou najnovšieho trendu na sociálnych sieťach, známeho pod miestnym názvom "Čo Vietnamci povedia, to Vietnamci urobia", informoval spravodajský portál VN Express.

Ďalšie príšerné video sa rozšírilo na internete minulý mesiac a zachytáva muža v Hočiminovom Meste, ako sa podpáli a skočí z mosta do kanálu. Jeho čin nasledoval po tom, ako muž dostal na Facebooku 40.000 "lajkov". Jeho totožnosť ani ďalší osud nie sú známe.

"Toto je prípad psychológie davu, keď dav s radosťou 'lajkuje' účty ľudí na Facebooku len tak, pre zábavu, čo však vedie k hlúpym činom mladých, ktorým tieto účty patria," povedala sociologička Dr. Pham Thi Thuy pre noviny Tuoi Tre.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.