Film Červený kapitán uvedú na áčkovom filmovom festivale

Film Červený kapitán Foto: www.youtube.com

Bratislava 28. októbra (TASR) - Slovensko-česko-poľský film režiséra a producenta Michala Kollára Červený kapitán vybrali do súťažnej sekcie medzinárodného filmového festivalu Black Nights v Tallinne. Estónsky festival patrí do kategórie "A", kam sa zaraďujú známe festivaly v Cannes, Berlíne alebo Benátkach. Jubilejný 20. ročník sa uskutoční od 11. do 27. novembra. TASR informovala výkonná producentka filmu Jana Kluková.

O Červenom kapitánovi, nakrútenom podľa slovenského bestselleru Dominika Dána, festival píše ako o filme "so silnou réžiou, kde je každý pohyb presne vypočítaný, odkazy a skryté citáty nebijú do očí a dejové zvraty idú ruka v ruke s minimálnou hudbou a precíznou kamerou. To všetko robí s Červeného kapitána skutočnú lahôdku pre všetkých milovníkov poctivého krimitrilera."

Divácky najúspešnejšia snímka na Slovensku v tomto roku je zároveň posledným filmom, v ktorom si zahral legendárny česko-slovenský herec Ladislav Chudík. Divákom svoje majstrovstvo predviedol v postave kňaza Janetku. "Medzinárodná premiéra na 'A-čkovom' festivale je dôstojnou spomienkou na jeho pamiatku," uviedol režisér a producent Michal Kollár.

Účasť na festivale v Tallinne prináša Červenému kapitánovi aj pozoruhodné prvenstvo na Slovensku, kde sa producenti pravidelne snažia o podporu Audiovizuálneho fondu. "Je to prvýkrát, čo sa fondom podporený film slovenského režiséra stal kinohitom a zároveň súťaží na medzinárodnom festivale kategórie A," konštatovala Jana Kluková a podčiarkla: "Spojenie silného diváckeho úspechu a pozitívnej reakcie festivalov je vzácne".

Červený kapitán bude v rámci Black Nights súťažiť s ďalšími 12 snímkami, medzi nimi je britský film The White King v hlavnej úlohe s Jonathanom Pryceom.

Slovenskí a českí fanúšikovia krimitrilera si prídu na svoje už začiatkom novembra, kedy na trh prichádza bonusové DVD a limitovaná edícia Blu Ray. "Dali sme si záležať. Okrem samotného filmu je k dispozícii množstvo bonusov, kde sa hovorí aj o pozadí príbehu Červeného kapitána," prezradil režisér.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.