Polícia ku kauze Bonaparte bližšie informácie neposkytla

Na snímke transparenty počas 10. protestu proti zlodejom v politike pred luxusným komplexom Bonaparte v Bratislave 22. augusta 2016. Foto: TASR/Andrej Galica

Bratislava 28. októbra (TASR) – Prezídium Policajného zboru neposkytlo bližšie informácie o prípade trestného oznámenia poslanca Národnej rady (NR) SR Jozefa Rajtára (SaS) týkajúceho sa možných nadmerných odpočtov DPH v súvislosti s výstavbou bratislavského bytového komplexu Bonaparte.

Jozef Rajtár tento týždeň informoval, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) začal po takmer piatich mesiacoch od podania trestného oznámenia v tomto prípade trestné stíhanie vo veci zločinu skrátenia dane a poistného.

"Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť bližšie informácie," odpovedal hovorca policajného prezídia Martin Wäldl na otázku TASR, či bolo v danej veci začaté trestné stíhanie, ak áno kedy a na akom skutkovom základe.

Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa podal v polovici mája tohto roka poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár. Podľa neho sa investor mohol obohatiť na nezákonných machináciách s nadmerným odpočtom DPH.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.