Na Námestí slobody v Prievidzi pribudne nová kamera

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Prievidza 28. októbra (TASR) - Kamerový systém v Prievidzi čakajú zmenu. Nová kamera pribudne na Námestí slobody, ďalšiu analógovú v centre pred hotelom radnica vymení za novú. Informoval o tom hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

"Na Ulici A. Hlinku pred hotelom vymeníme zastaranú analógovú kameru za kameru s vysokým rozlíšením. Nová kamera na Námestí slobody zase začne monitorovať doposiaľ nesnímaný verejný priestor. Cena celého diela predstavuje sumu 5857 eur vrátane dane z pridanej hodnoty a budeme ju hradiť z rozpočtu mesta," uviedol Ďureje.

Monitorovací kamerový systém je v prevádzke od novembra 2003 a tvorí súčasť projektu Bezpečné mesto. V súčasnosti je na území Prievidze celkovo 24 kamier, s novou na námestí v centre ich bude dovedna 25. Z uvedeného počtu je desať digitálnych kamier, pričom tri z nich sú otočné, umiestnené na troch detských ihriskách. Súčasťou vybavenia je aj funkcia automatického osvetlenia. Zvyšných 14 kamier má transformovaný analógový signál.

"V roku 2015 bolo prostredníctvom kamerového systému zistených 1318 udalostí, z toho bolo 483 dopravných," ozrejmil Ďureje. Ostatné sa podľa jeho ďalších slov týkali nedodržiavania príslušných všeobecne záväzných nariadení mesta, ako je vandalizmus, žobranie, znečistenie verejného priestranstva, voľný pohyb psa či priestupky proti spoločenskému spolunažívaniu. "Z celkového počtu zaznamenaných udalostí hliadka mestskej polície len v roku 2015 zadokumentovala celkom 639 priestupkov na mieste a absolvovala 798 výjazdov," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.