Poslanci by mali v roku 2017 stráviť v pléne 84 dní

Na snímke NR SR v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 29. októbra (TASR) - Celkovo 84 rokovacích dní by mali stráviť poslanci Národnej rady SR v pléne v roku 2017. Vyplýva to z harmonogramu schôdzí, ktorý bol schválený na poslaneckom grémiu.

Prvá klasická schôdza v novom roku sa začne 31. januára. Ďalšie štartujú 21. marca, 9. mája, 13. júna, 5. septembra, 10. októbra a 28. novembra. Najviac rokovacích dní, po 12, strávia poslanci v laviciach v máji, júni, septembri a októbri. Jedenásť rokovacích dní ich čaká vo februári, deväť v decembri, osem v marci, štyri v apríli, tri v novembri a jeden v januári. V júli a v auguste by parlament nemal rokovať vôbec.

Parlamentné schôdze sa štandardne začínajú v utorok, bežný rokovací deň trvá od 09.00 do 19.00 h s dvojhodinovou obedňajšou prestávkou. V piatok sa končí zasadnutie skôr, najčastejšie o 14.00 h, v pondelok plénum spravidla nezasadá.

Poslanci sa však schádzajú v pléne aj mimo harmonogramu. Napríklad, ak minimálne 30 z nich požiada predsedu parlamentu o zvolanie schôdze, snemovňa sa musí zísť do siedmich dní.

V roku 2016 je naplánovaná už len jedna schôdza. Začne sa 22. novembra a je naplánovaná na 15 rokovacích dní. Poslancov čaká schvaľovanie štátneho rozpočtu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.