Letisko Bratislava rozširuje linky, letieť sa dá do srbského mesta Niš

Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 31. októbra (TASR) - Z bratislavského letiska Milana R. Štefánika môžu cestujúci od dnešného dňa lietať aj do srbského mesta Niš. Novú leteckú linku spúšťa spoločnosť Ryanair s frekvenciou dvakrát do týždňa, vždy v pondelok a v piatok.

"Niš je jedným z troch nových leteckých spojení, ktoré pribúdajú tento týždeň z bratislavského letiska po prechode z letného na zimný letový poriadok," priblížila hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková. Letový poriadok sa menil v nedeľu 30. októbra v súvislosti s prechodom z letného na zimný čas. "Už v nedeľu 30. októbra pribudla pravidelná letecká linka z Bratislavy do Eilatu-Ovdy v Izraeli a späť a v piatok 4. novembra sa začína lietať z Bratislavy aj do Leeds-Bradford vo Veľkej Británii," vymenovala Ševčíková.

Čo sa týka novej linky do mesta Niš, z Bratislavy sa bude odlietať každý pondelok a piatok o 14.10 h s príletom do Nišu o 15.40 h. Zároveň sa bude z mesta Niš odlietať v pondelky a piatky o 16.05 h s príletom do Bratislavy o 17.35 h.

Tento rok pritom pridá nové letecké spojenie aj spoločnosť Wizz Air. Od 17. decembra spustí priamu linku z Bratislavy do Kyjeva na Ukrajine. Spoločnosť zároveň oznámila aj ďalšie nové letecké linky na rok 2017. "Od 27. marca spustí novú leteckú linku z bratislavského letiska do Tuzly v Bosne a Hercegovine a od 30. júna pridá aj štyri lety týždenne do poľskej Varšavy," dodala Ševčíková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.