Cez mexickú hranicu prichádza viac migrantov z iných častí sveta

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Washington 1. novembra (TASR) - Cez južnú hranicu s Mexikom prichádzajú do USA nielen státisíce nelegálnych migrantov z krajín Latinskej Ameriky, ale aj čoraz viac ľudí z iných častí sveta vrátane Európy. Oznámila to dnes agentúra AP s odvolaním sa na najnovšie údaje amerického ministerstva pre vnútornú bezpečnosť.

Od októbra 2015 do konca augusta 2016 na americko-mexických hraniciach zadržali viac ako 8000 migrantov z Indie, Číny, Rumunska, Bangladéšu či Nepálu.

V absolútnych číslach ide síce len o zlomok z celkového počtu osôb zatknutých kvôli pokusu o nelegálne prekročenie južnej hranice USA, ktorých bolo v danom období vyše 408.000.

Nové čísla však podľa AP poukazujú na to, že sa touto "obchádzkou" cez Latinskú Ameriku pokúša dostať do Spojených štátov čoraz viac migrantov aj z iných častí sveta, predovšetkým z južnej či juhovýchodnej Ázie. Časť z nich sa loďou dopraví do niektorej z krajín Južnej Ameriky, odkiaľ cestujú ďalej po súši do Mexika a hraniciam USA.

Americkí imigrační agenti majú za úlohu takýchto ilegálnych migrantov prichádzajúcich cez južnú hranicu zadržať, identifikovať a čo najskôr ich deportovať z krajiny. Novopríchodzí z iných oblastí sveta môžu podľa agentúry AP tieto snahy amerických úradov skomplikovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.