V piešťanskej knižnici budú deťom čítať známe osobnosti

Ilustračná snímka Foto: TASR/Henrich Mišovič

Piešťany 1. novembra (TASR) - Moderátorka Adela Banášová, hudobník a autor detských kníh Branislav Jobus, spisovateľka Petra Nagyová Džerengová, herečka Zuzana Haasová a moderátor a herec Martin Nikodým spestria program Dňa otvorených dverí (DOD) v Mestskej knižnici (MsK) v Piešťanoch. Na stredu 2. novembra pripravila druhý ročník tohto podujatia, ktorého cieľom je podporiť záujem o knihy a čítanie.

DOD sa uskutoční zároveň ako pripomienka nedávnych deväťdesiatín MsK a je sprievodným podujatím aktuálne prebiehajúceho Roku čitateľskej gramotnosti. Jeho súčasťou bude aj teraz literárne pásmo s názvom Čítame s vami, na ktorom prisľúbili populárne osobnosti čítať úryvky z vlastných alebo obľúbených kníh. Pripojí sa k nim aj oceňovaný dizajnér Michal Staško, ktorého rukopis možno badať i v interiéri knižnice.

Popoludňajšiemu programu bude kraľovať klaun Adyno, ktorý ušiel zo slávneho cirkusu, aby sa stal hudobným virtuózom. "Adrián Ohrádka z Teátra Komika Bánov predstaví žonglérske kúsky, ktoré všetkých – menších i väčších prekvapia svojou dômyselnosťou a vtipom. Vychýrený figliar totiž žongluje aj s celkom netypickými predmetmi, ktoré za bežných okolností na žonglovanie nie sú určené," informovala Drahomíra Moretová z MsK.

Malí návštevníci by si podľa nej nemali nechať ujsť ani hravé popoludnie s básničkami v Múdrej ponorke – interaktívnom priestore. Okrem toho sú pre návštevníkov pripravené ďalšie výstavy Dunajská kráľovná a ilustrácie Bystríka Vanču.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.