Mesto Košice podpísalo memorandum o pomoci sociálne slabším

Košice Foto: TASR/S. Písecký

Košice 1. novembra (TASR) – Mesto Košice v zastúpení viceprimátorkou Renátou Lenártovou v týchto dňoch podpísalo Memorandum o spolupráci so spoločnosťou ETP Slovensko. Cieľom memoranda je spolupráca zameraná na riešenie nepriaznivej situácie sociálne vylúčených obyvateľov žijúcich na území mesta.

ETP Slovensko je nezisková konzultačno-vzdelávacia organizácia, ktorá spolupracuje na programoch rozvíjajúcich účasť verejnosti na rozhodovaní, zvyšujúcich udržateľnosť miestneho rozvoja a skvalitňujúcich starostlivosť o životné prostredie. Mesto Košice hľadalo už v minulosti vhodný subjekt na spoluprácu a v ETP našlo spoľahlivého partnera.

„Vedenie mesta a zodpovední pracovníci majú záujem o funkčnú spoluprácu na riešení problémov v lokalitách s vysokým počtom vylúčených osôb. Prvým krokom bolo podpísanie Memoranda o spolupráci medzi mestom Košice a ETP Slovensko. Verím, že naša spolupráca pomôže sociálne znevýhodneným obyvateľom lepšie sa zorientovať v oblasti finančnej disciplíny a svojpomocného riešenia bývania," uviedla Lenártová.

Predmetom spolupráce je zlepšenie kvality bývania sociálne vylúčených obyvateľov ich zapojením do programov svojpomocnej samofinancovanej výstavby rodinných domov a pomoci pri rekonštrukciách a opravách mestských bytov. Tiež zvýšenie sociálno-ekonomického kapitálu ich zapojením sa do školení finančnej gramotnosti a rodinného finančného plánovania. Ďalej zlepšenie kvality vzdelávania v školských zariadeniach na území mesta prostredníctvom zavádzania osvedčených edukačných postupov vo vzdelávaní žiakov, mládeže a dospelých ohrozených rizikom chudoby.

Spolupráca bude zameraná aj na zlepšenie sociálnych služieb poskytovaných zamestnancami mesta a zamestnancami organizácií zriadených mestom, ktorí v rámci svojich pracovných kompetencií prichádzajú do kontaktu so sociálne vylúčenými obyvateľmi. Zamestnanci sa súčasne zapoja do vzdelávacích aktivít navrhnutých združením.

Prvou aktivitou v rámci podpísaného memoranda bude zorganizovanie spoločného rokovania zástupcov všetkých dotknutých subjektov, ktoré sa uskutoční v priebehu novembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.