Trenčiansky kraj zrušil súťaž na dostavbu bojnickej nemocnice

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Bojnice 2. novembra (TASR) - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) zrušil súťaž na rekonštrukciu monobloku a dostavbu operačných sál v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach za asi 7,1 milióna eur. Oznámenie o zrušení obstarávania zverejnil v týchto dňoch vo vestníku verejného obstarávania. Podľa kraja sa v procese verejného obstarávania vyskytli procesné chyby, ktoré by mohli viesť k spochybneniu súťaže, spresnila pre TASR Veronika Rezáková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK.

"TSK rozhodol túto súťaž vyhlásiť nanovo. V súčasnosti sa pripravujú podklady pre jej opätovné vyhlásenie. Uvedená investičná akcia je zahrnutá aj v návrhu rozpočtu TSK na rok 2017," uviedla Rezáková.

Náklady na realizáciu akcie odhadol kraj na 7.181.000 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), kritériom pre výber víťaza súťaže, ktorú vyhlásil ešte v apríli tohto roka, bola ekonomicky najvýhodnejšia ponuka z hľadiska najnižšej ceny a lehoty výstavby. Lehota na predkladanie ponúk bola do 6. júna, pričom kritériá súťaže podľa oznámenia vo vestníku TSK otváral koncom septembra. Minimálnu lehotu, na ktorú boli ponuky uchádzačov viazané, zase stanovil na koniec tohto roka. Investíciu mala vysúťažená firma podľa súťaže dokončiť do 24 mesiacov od zadania zákazky.

Rekonštrukcia lôžkového monobloku a s ňou súvisiace dovybavenie a dostavba operačných sál v bojnickej nemocnici má byť najväčšou investičnou akciou, ktorú TSK naplánoval pre zdravotnícke zariadenia v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Konkrétne ide nielen o dobudovanie interiéru, ale aj rozvodov inžinierskych sietí, vzduchotechniky a rozvodov medicinálnych plynov. TSK realizáciu akcie odôvodnil pred časom tým, že NsP v Bojniciach už v súčasnosti nemá dostatok vhodných priestorov na poskytovanie zdravotnej starostlivosti vzhľadom na veľkosť spádového územia a centralizáciu činností, najmä v oblasti poskytovania akútnej zdravotnej starostlivosti. Prvá etapa výstavby vyjde kraj na 3,1 milióna eur, druhá by podľa projektovej dokumentácie mala stáť 5,5 milióna eur.

Realizáciu investičnej akcie spustilo ešte v roku 1999 Ministerstvo zdravotníctva SR a zo štátneho rozpočtu preinvestovalo do konca roku 2003 dovedna 144 miliónov slovenských korún, čo je v prepočte asi 4,779 milióna eur. V roku 2004 sa však realizácia investičnej akcie pozastavila, na dostavbu sál tak hornonitrianska nemocnica čaká už 12 rokov. Bojnické zdravotnícke zariadenie prevzalo vtedajšie vedenie TSK od ministerstva do svojej zriaďovateľskej pôsobnosti v januári 2003.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.