Austrálčan dostal 4,5 roka za podporu brata bojujúceho v Sýrii

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Sydney 2. novembra (TASR) - Majiteľa islamského kníhkupectva v Austrálii odsúdili dnes na 4,5 roka väzenia za to, že posielal peniaze svojmu bratovi, ktorý bojuje v Sýrii proti vládnym silám. Informovala o tom agentúra DPA.

Austrálčan Omar Succarieh (33) bol vo väzbe od septembra 2014, keď ho zatkli počas protiteroristickej operácie. V októbri priznal svoju vinu.

Omarov brat Abraham bojuje v Sýrii v extrémistickej organizácii Front an-Nusra, napojenej na al-Káidu. Podľa obžaloby mu Omar poslal v roku 2014 43.000 amerických dolárov. Ďalších 7700 dolárov dal ďalšiemu Austrálčanovi, aby odišiel bojovať do zahraničia.

Omarov ďalší brat, Ahmed, bol taktiež v Sýrii, kde 11. septembra 2013 spáchal samovražedný bombový útok v meste Dajr az-Zaur, a to päť mesiacov po príchode z Austrálie.

Súd v meste Brisbane síce odsúdil Succarieha na 4,5 roka, ale z toho nepodmienečne na tri roky, takže na slobodu by sa mohol dostať koncom roka 2017.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.