Dobrovoľníci spod Tatier počas Godzone tour zveľadia Poprad

Ilustračné foto./span> Foto: TASR/Ján Siman

Poprad 3. novembra (TASR) – Viac ako 300 dobrovoľníkov z celého Slovenska a ďalších zhruba 100 miestnych mladých ľudí z okolia Popradu sa zapojilo do prípravy turné Nový level. Slovenský evanjelizačný projekt Godzone sa 14. novembra uskutoční v Poprade. V týchto dňoch finišujú organizátori s prípravou dobrovoľníkov, ktorí budú okrem prác na samotnom turné pod Tatrami aj revitalizovať verejné priestranstvá.

"Dobrovoľníci v Poprade budú navštevovať školy, pre ktoré je pripravený výchovný koncert, domovy dôchodcov a budú taktiež revitalizovať verejné priestranstvá. V priebehu dňa budú rozdelení do viacerých tímov, z čoho jedna skupina bude priamo na námestí. Pre Popradčanov tam bude prebiehať evanjelizácia, hudobné vystúpenia a svedectvá. Celý tento program bude pozvánkou na večernú Godzone tour v Aréne Poprad," povedal pre TASR Jaroslav Dodok z organizačného tímu. Ako doplnil, dobrovoľníci, ktorí sa zúčastnia turné po celom Slovensku, boli vybraní organizačným tímom na základe skúseností a odporúčaní. "Miestnych dobrovoľníkov v každom meste vyberali partnerské organizácie a spoločenstvá, s ktorými spolupracujeme. Prihlásiť sa však mohol každý. Naším zámerom bolo vybrať mladých ľudí, ktorí sú pripravení na túto službu, buď s nami v minulosti spolupracovali, sú aktívni vo farnostiach alebo spoločenstvách, prípadne absolvovali Godzone school," objasnil Dodok.

Dvojhodinový program podujatia prinesie pod Tatry spojenie hudobnej produkcie dopĺňanej tancom, divadlom a videoprojekciou s ohlasovaním evanjelia a spoločnou modlitbou chvál. Okrem evanjelizačného koncertu budú v Poprade počas celého dňa prebiehať aj dobročinné práce a aktivity. "V každom meste chceme zanechať stopu praktickej pomoci, či už pôjde o maľovanie plota alebo skrášľovanie parku," doplnila Nikola Matuszyková z organizačného tímu.

Vstup na Godzone tour je bezplatný. Minulý rok ho navštívilo 19.000 ľudí. Koncertné turné sa začne pod Tatrami, postupne sa predstaví v Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Bratislave a vyvrcholí v Prahe 19. novembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.