Čínsky súkromný sektor vzrástol najvýraznejšie za takmer štyri roky

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Peking 3. novembra (TASR) - Čínsky súkromný sektor zaznamenal v októbri najvýraznejšie tempo rastu za takmer štyri roky, k čomu prispela najmä aktivita vo výrobnom sektore. Informoval o tom portál RTTNews.

Zložený index nákupných manažérov (PMI) spoločností Caixin Insight Group a IHS Markit, ktorý zahrňuje výrobný sektor aj sektor služieb, vzrástol minulý mesiac na 52,9 bodu z 51,4 bodu v septembri. To znamená zrýchlenie rastu, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Zároveň ide o najrýchlejšie tempo rastu od začiatku roku 2013.

Aj keď i aktivita v sektore služieb zaznamenala mierne zrýchlenie rastu, najviac sa pod vývoj v celom súkromnom sektore podpísal výrobný sektor. Príslušný index vyskočil na 51,2 bodu z 50,1 bodu v septembri. Ekonómovia očakávali, že index nákupných manažérov pre výrobný sektor zotrvá na septembrovej úrovni.

PMI pre čínsky sektor služieb vzrástol v októbri na 52,4 bodu z 52 bodov v predchádzajúcom mesiaci. To je najvýraznejší rast od júna tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.