Pri výbuchu bomby v Afganistane zahynul novinár

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Kábul 4. novembra (TASR) - Život afganského novinára a zranenie jeho kolegu si vyžiadal výbuch nálože umiestnenej pri ceste, ku ktorému došlo dnes v juhoafganskej provincii Helmand. Informovala o tom agentúra AP.

Predstaviteľ miestnej polície uviedol, že výbuch, pri ktorom zahynul reportér afganskej spravodajskej televízie Ariana News Nimatulláh Záhir a ďalší novinár utrpel zranenia, došlo dnes o 10.00 h miestneho času (06.30 h SEČ) v meste Laškargáh, metropole provincie Helmand. Meno Záhirovho kolegu alebo názov spoločnosti, pre ktorú pracoval, úrady nezverejnili.

Obaja reportéri patrili do skupiny novinárov smerujúcej do miest, kde v noci nadnes prebiehali intenzívne boje medzi jednotkami afganskej armády a militantmi z hnutia Taliban.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne po jeho uskutočnení nikto neprihlásil.

Podľa organizácií sledujúcich slobodu médií bol tento rok z hľadiska násilných úmrtí novinárov v Afganistane doposiaľ najhorším. Výbor, ktorý sa zaoberá bezpečnosťou afganských novinárov (AJSC) uviedol, že tohto roku zahynulo v Afganistane 12 novinárov, čo je najviac od začiatku vedenia záznamov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.