ÉRSEK: Začlenením SACR pod ministerstvo sa jej fungovanie zefektívni

Na snímke minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpád Érsek. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 23. novembra (TASR) - Začlenením Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) priamo do štruktúr ministerstva dopravy sa zefektívni jej fungovanie, keďže bude možné optimalizovať niektoré procesy. Uviedol to v dnešnom stanovisku minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd). Agentúra prejde pod ministerstvo od 1. januára 2017.

"Mojím prvoradým zámerom je zvýšiť atraktivitu Slovenska ako bezpečnej a turisticky atraktívnej krajiny, a tým k nám prilákať ešte väčší počet domácich aj zahraničných turistov, ktorí ju budú chcieť objavovať," zdôraznil šéf rezortu dopravy.

SACR sa špecializuje na marketing a propagáciu cestovného ruchu Slovenska. Presunom agentúry na ministerstvo dopravy sa podľa rezortu zachovajú všetky jej kompetencie a pôvodné poslanie organizácie. "To znamená, marketing a propagácia krajiny ako atraktívnej cieľovej destinácie pre turistov, ktorá má čo ponúknuť," opísala hovorkyňa rezortu Karolína Ducká.

Finančné prostriedky, ktoré vzniknú úsporou administratívy a využitím existujúcich odborov ministerstva, sa podľa jej slov použijú na ďalšie aktivity spojené s lepšou prezentáciou Slovenska v zahraničí.

Pripomenula, že cestovný ruch na Slovensku sa v tomto roku vyvíja pozitívne. Za osem mesiacov tohto roka v porovnaní s predchádzajúcim rokom stúpol počet návštevníkov v jednotlivých regiónoch Slovenska o takmer 20 %. Zároveň sa zvýšil aj počet prenocovaní turistov na Slovensku oproti vlaňajšku o 18 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.