O regionálnu značku Gemer-Malohont sa môžu uchádzať ďalší záujemcovia

Mestečko Jelšava v okrese Revúca. Foto: TASR/Branislav Caban

Hrachovo 24. novembra (TASR) – Značku Regionálny produkt Gemer-Malohont, ktorá je určená pre tradičné výrobky a služby z rovnomenného regiónu na území okresov Rimavská Sobota, Revúca a Poltár, môžu v rámci tretej výzvy na predkladanie žiadostí o jej udelenie získať ďalší záujemcovia. Ako TASR informovala Miroslava Vargová, manažérka Miestnej akčnej skupiny Malohont, ktorá výzvu vyhlásila, pôvodný termín na predkladanie žiadostí bol predĺžený do 12. decembra.

Cieľom tohto regionálneho značenia miestnych produktov je odlíšiť, zviditeľniť a podporiť miestnych výrobcov, ktorí sa okrem svojej produkcie podieľajú aj na tvorbe pracovných príležitostí, na budovaní dobrého mena regiónu a na zachovávaní jeho tradícií, hodnôt a jedinečností,“ vysvetlila Vargová.

Vhodnými žiadateľmi o udelenie značky sú podľa nej remeselníci, súkromne hospodáriaci roľníci, živnostníci a firmy so sídlom alebo prevádzkou v regióne Gemer-Malohont. „Značka je určená predovšetkým pre prírodné a poľnohospodárske produkty, ako aj potraviny a remeselné výrobky, ktoré splnia vopred stanovené kritériá,“ dodala.

Značku doteraz získali napríklad pestovatelia ovocia a zeleniny, či výrobcovia ovocných štiav a vín, ale aj včelári, rezbári, výrobcovia úľov a remeselníci spracujúci ovčiu vlnu. Ďalšími držiteľmi sú producenti mlieka, výrobcovia kraslíc, krojovaných bábik či keramických výrobkov. Označenie získala aj spoločenská hra, ktorá propaguje región Gemer-Malohont a jeho zaujímavosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.