Prvá lyžovačka bude na Štrbskom Plese v sobotu 26. novembra

Ilustračné foto. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Vysoké Tatry 24. novembra (TASR) - Na Štrbskom Plese v sobotu 26. novembra odštartujú lyžiarsku sezónu. Hoci to podľa počasia aktuálne vyzerá v Tatrách na jarnú lyžovačku, Tatranci ako prví ponúkajú lyžiarom testovanie snehu. Náhle oteplenie síce pribrzdilo prípravy na zimnú sezónu, ale nezastavilo ich. V nedeľu 27. novembra by sa podľa slov hovorkyne prevádzkovateľa tatranských lyžiarskych stredísk Zuzany Fabianovej mali naplniť predpovede meteorológov a na Slovensku sa očakáva príchod studeného, pôvodne arktického vzduchu.

"Už niekoľko dní si komunita snoubordistov stavia na zjazdovke prekážky a skúša novosezónne jazdenie. Rozhodli sme sa vyjsť v ústrety dopytujúcim nedočkavým lyžiarom a otvoriť červenú zjazdovku Interski na prvé testovanie snehu. Na svahu je 40 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú dobré. Nakoľko sú predpovede meteorológov na najbližšie obdobie priaznivé pre technické zasnežovanie, predpokladáme, že delá pôjdu už od nedele v nonstop režime. Naším cieľom je pripraviť zjazdovky tak, aby sezóna odštartovala naplno 3. decembra a podarilo sa nám v Tatrách otvoriť do Vianoc čo najviac zjazdoviek," uviedol šéf lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese Peter Tomko. Ako ďalej doplnil, podľa záujmu lyžiarov počas víkendu prispôsobia aj otváracie hodiny počas najbližších dní.

Najdlhšia lyžiarska sezóna trvala na Štrbskom Plese 174 dní od 11. 11. 2006 – 8. 5. 2007. Posledné roky sa lyžovačka začínala 18. decembra (2010), 3. decembra (2011), 2. decembra (2012), 7. decembra (2013), 30. novembra (2014) a 6. decembra vlani.

Lyžiarom je k prvej víkendovej lyžovačke k dispozícii lanová dráha Mostíky podľa prevádzkových hodín od 8.30 do 15.30 h. Pre peších turistov je v prevádzke lanová dráha Solisko Expres. Informácie o postupnom otváraní zjazdoviek na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici budú aktualizované na strediskovej stránke www.vt.sk

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.