Rusko je pripravené zrevidovať plány budúcoročnej ťažby ropy

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Moskva 24. novembra (TASR) - Rusko je pripravené zrevidovať plány budúcoročnej ťažby, ak sa Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) dohodne na zmrazení ťažby. "Podľa našich plánov sa ťažba budúci rok zvýši. Ak by sme udržali súčasnú úroveň, aby sme k zmrazeniu prispeli, znamenalo by to v roku 2017 zníženie o 200.000 až 300.000 barelov denne," cituje agentúra Reuters ministra energetiky Alexandra Novaka.

Členovia OPEC aj ostatné významné krajiny sa majú stretnúť 30. novembra, aby sa pokúsili dohodnúť na zmrazení ťažby. Rusko mieni rokovať s krajinami, ktoré nie sú členmi OPEC, napríklad s Kazachstanom a Mexikom. Podľa Novaka sa konzultácie nevedú s USA a Nórsko sa na dohode nemieni podieľať.

Novak však ďalej uviedol, že nikto nevie predpovedať, ako sa dosiahne rovnováha na ropných trhoch. Očakáva, že prebytok ropy na trhoch na konci tohto roka dosiahne milión barelov denne, na začiatku roka išlo o 1,8 milióna barelov denne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.