Na Liptove je silvestrovské ubytovanie takmer vypredané

Ilustračné foto Foto: TASR

Liptovský Mikuláš 24. novembra (TASR) – Ubytovacie kapacity na Liptove počas Silvestra sú takmer vypredané. Záujem je o pobyty na horách, ale aj v akvaparkoch či centrách miest.

Podľa riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Region Liptov Dariny Bartkovej patria silvestrovské pobyty v rámci roka k takzvaným top termínom. "Dovolenkári si oslavy konca roku a príchodu toho nového často poistia nákupom pobytu s ročným či polročným predstihom. Napriek tomu sú ešte na Liptove zariadenia, ktoré predávajú posledné voľné kapacity. Hotely vyšších kategórií majú pre svojich hostí pripravený atraktívny program a tí, ktorí sú ubytovaní v malých penziónoch, chatách či privátoch sa zabavia v centrách miest či v akvaparkoch," uviedla Bartková.

"Na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši sa dovolenkári zabavia spolu s našimi obyvateľmi od pol jedenástej večer na hudobných vystúpeniach a čaká ich aj tradičný polnočný ohňostroj," povedal primátor Liptovského Mikuláša a predseda predstavenstva OOCR Region Liptov Ján Blcháč.

Liptovské akvaparky – Tatralandia v Liptovskom Mikuláši a GINO Paradise v Bešeňovej vnesú podľa Bartkovej do osláv príchodu Nového roka letnú atmosféru. "Tá sa pri bazénoch udrží až do štvrtej hodiny rannej. Záujemcovia, ktorí si chcú užiť akvaparky nielen počas jednej Silvestrovskej noci, majú ešte stále možnosť využiť posledné voľné kapacity na silvestrovské pobyty v ubytovacích zariadeniach pri akvaparkoch," dodala riaditeľka OOCR Region Liptov.

Upozornila, že návštevníci Liptova majú možnosť osláviť Silvester aj v najvyššie položenom hoteli v strednej Európe, v hoteli Rotunda na Chopku vo výške 2004 metrov nad morom. "Silvestrovské pobyty patria pre región k najsilnejším v rámci celého roka. Aj preto sa kapacity vždy rýchlo vypredávajú. Odporúčam každému, kto chce stráviť pobyt na Liptove, aby určite neotáľal. Toto obdobie je aj z pohľadu tržieb pre podnikateľov v cestovnom ruchu najdôležitejšie, rovnako ako pobyty počas Veľkej Noci. Je to v podstate už ostrá skúška pripravenosti na zimnú turistickú sezónu," doplnila Bartková s tým, že zimnú sezónu otvoria Liptáci 2. decembra na vrchole Chopka spolu s Horehroncami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.