ÉRSEK: Ceny diaľničných známok sa v budúcom roku zvyšovať nebudú

Na archívnej snímke minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpád Érsek počas brífingu na tému výstavba diaľničného úseku D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec. FOTO TASR- Erika Ďurčová , 10. novembra 2016, Čadca Foto: TASR Erika Ďurčová

Bratislava 28. novembra (TASR) – Ceny diaľničných známok sa v budúcom roku zvyšovať nebudú. V rozhovore pre TASR to uviedol minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

Pôvodne pritom rezort dopravy zvažoval, že zvýši ceny 10-dňových diaľničných známok, ktoré využívajú predovšetkým zahraniční vodiči. Takýto krok však podľa Érseka nepovoľuje európska legislatíva. Zvýšiť by sa totiž museli aj ceny ostatných diaľničných známok, teda mesačných aj ročných. "Rozhodol som, že ceny nebudeme zvyšovať," uviedol Érsek.

V septembri tohto roku minister odôvodňoval zámer zvýšiť ceny 10-dňových známok tým, že na Slovensku sú tieto známky lacnejšie než v Českej republike či v Rakúsku. Ministerstvo ale chcelo hľadať vhodnú mieru, o ktorú by bolo prijateľné známky zdražieť.

Aktuálna cena desaťdňovej diaľničnej známky 10 eur teda zostane zachovaná aj v budúcom roku. Rovnako sa nebude zvyšovať ani cena mesačnej známky, ktorá stojí 14 eur, a tiež cena ročnej známky, ktorá je 50 eur. Diaľničnými známkami platia na Slovensku vodiči osobných áut do 3,5 tony za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.