Ceny priemyselných výrobcov v októbri 2016 medzimesačne vzrástli

Ilustračná snímka Foto: TASR/Milan Soukup

Bratislava 28. novembra (TASR) - Ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko v októbri 2016 oproti septembru 2016 vzrástli o 0,3 %. Zvýšili sa ceny dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 0,8 %, priemyselnej výroby o 0,2 %. Klesli ceny dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 0,1 %. Nezmenili sa ceny ťažby a dobývania. Informoval o tom dnes Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

V októbri 2016 v porovnaní s októbrom 2015 klesli ceny priemyselných výrobcov pre tuzemský trh o 2,8 %. Znížili sa ceny dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 4,5 %, priemyselnej výroby o 1,7 %, ťažby a dobývania o 1,6 %. Vzrástli ceny dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 0,1 %.

V priemere od začiatku roka oproti rovnakému obdobiu minulého roka klesli ceny priemyselných výrobcov pre tuzemsko o 4,7 % vplyvom znížených cien dodávky elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 6,5 %, priemyselnej výroby o 3,9 %, ťažby a dobývania o 2,9 %. Vzrástli ceny dodávky vody, čistenia odpadových vôd, odpadov a ozdravovacích služieb o 0,3 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.