Maďari odhalili podvodníkov s DPH za mäso dovezené z Poľska a zo SR

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Budapešť 28. novembra (TASR) - Regionálni vyšetrovatelia maďarského Národného úradu pre dane a clá (NAV) odhalili zločineckú skupinu, ktorá podvádzala s daňou z pridanej hodnoty za hydinové a bravčové mäso dovezené z Poľska a zo Slovenska. Informovala o tom dnes agentúra MTI.

Desaťčlenná skupina doviezla 2600 ton mäsa v celkovej hodnote takmer poldruha miliardy forintov (4,8 milióna eur). Tovar predávala prostredníctvom fiktívnych firiem maloobchodným a veľkoobchodným spoločnostiam, ale aj potravinárskym spracovateľským firmám v Budapešti a jeho okolí.

Príslušníci NAV vykonali domovú prehliadku na 22 miestach, kde zhabali množstvo dôkazov. V záujme zmiernenia škôd zablokovali viacero bankových účtov.

Podľa hovorcu NAV Bélu Simona boli vodcami zločineckej skupiny muž z mesta Érd v Peštianskej župe a jeho mladá partnerka. Okrem nich vypočuli vyšetrovatelia NAV-u ešte šesť maďarských občanov ako podozrivých a vyhlásili pátranie po ďalších dvoch osobách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.