VIDEO: Letisko Košice privítalo 400.000 pasažiera v tomto roku

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Košice 30. novembra (TASR) – Letisko Košice privítalo v utorok (29.11.) pred polnocou svojho jubilejného 400.000 cestujúceho v tomto roku. Stala sa ňou Andrea Kunová, ktorá do Košíc priletela z Varšavy na pravidelnej linke poľských aerolínií LOT. Pracuje v Luxemburgu a odtiaľ aj do Košíc priletela.

"Letela som prvýkrát cez Varšavu. Prišla som navštíviť rodinu. Dozvedela som sa počas letu, že som jubilejnou cestujúcou. Som rada a dúfam, že letov do Košíc bude viac," uviedla pre TASR Andrea Kunová, ktorá lieta dosť často.

Podľa zástupcu výkonného riaditeľa a člena predstavenstva Letiska Košice Tomáša Jančuša pre danú spádovú oblasť, akou je východné Slovensko, je 400.000 cestujúcich dostatočné číslo.

"Hlavne sme veľmi radi, že 400.000 cestujúci prišiel na palube poľskej leteckej spoločnosti LOT, ktorá je novou v tomto roku. Popri Turkish Airlines začala lietať už koncom marca. Tento cestujúci prišiel približne o tri týždne skôr ako minulý rok, teda ku koncu roka očakávame 425.000 – 430.000 cestujúcich, čo bude nárast asi o 5 percent," povedal Jančuš.

"Bohatá sieť destinácií v ponuke spoločnosti LOT významným spôsobom prispieva k zlepšovaniu leteckej dostupnosti nášho mesta a regiónu. Veľmi sa tešíme na ďalší rozvoj spolupráce s poľským národným prepravcom," skonštatoval výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Michael Tmej.

Jubilejná cestujúca získala spiatočnú letenku do Varšavy, ktorú jej odovzdal riaditeľ korporátnej komunikácie v spoločnosti LOT Adrian Kubicki. Košice sú podľa jeho slov jedným z najlepších príkladov rozvoja ich spoločnosti a najviac vydareným spojením.

"Na letisko do Košíc sme nepriviezli len 400.000 pasažiera, ale pred dvoma dňami sme sem priviezli 5.000.000 pasažiera našej leteckej spoločnosti v tomto roku," povedal Kubicki.

"Od otvorenia tejto linky v marci prepravujeme cestujúcich do množstva destinácií všade vo svete cez náš 'hub' vo Varšave," priblížil Kubicki s tým, že v budúcom roku budú mať nové lietadlá, plánujú preto pri letoch medzi Košicami a Varšavou využívať väčšie stroje.

Z Košíc sa momentálne lieta na pravidelných linkách do deviatich destinácií. V marci 2016 pribudlo do letového poriadku spojenie s Varšavou a od júna spája Košice s celým svetom aj spoločnosť Turkish Airlines vďaka svojej pravidelnej linke Košice – Istanbul.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.