VIDEO: Poplach na súdoch: Bomba v Košiciach, Bratislave aj Trnave

Pre nahlásenie bomby evakuovali dnes ráno pred 8.00 h budovu súdov v Košiciach. Objekt prehľadáva polícia, prítomní sú hasiči a záchranári. Na Okresnom súde Košice II sa malo dnes opätovne začať pojednávanie vo vlečúcej sa kauze šikanovania rómskych chlapcov policajtmi na košickej policajnej stanici v roku 2009. Košice, 30. novembra 2016. Foto: TASR – František Iván

Košice 30. novembra (TASR) – Z bratislavského Justičného paláca museli dnes ráno evakuovať všetkých prítomných. Dôvodom bolo anonymné nahlásenie bomby na krajskom súde na číslo polície 158.

"O 08.10 h sa dostavila do budovy hliadka Policajného zboru, zároveň vedenie súdu vyhlásilo prostredníctvom rozhlasu evakuáciu sudcov a zamestnancov súdu i všetkých prítomných osôb v Justičnom paláci," potvrdil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Podľa jeho ďalších slov v tejto chvíli budovu prehľadávajú policajti.

Na základe anonymného nahlásenia bomby evakuovali dnes ráno i budovy súdov v Trnave a Košiciach

Košický súd prehľadávajú pre nahlásenú bombu

Pre nahlásenie bomby evakuovali dnes ráno pred 8.00 h budovu súdov v Košiciach. Objekt prehľadáva polícia, prítomní sú hasiči a záchranári.

"Záchranné zložky sú na mieste a vykonávajú opatrenia," potvrdila TASR košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Na Okresnom súde Košice II sa malo dnes o 9.00 h opätovne začať pojednávanie vo vlečúcej sa kauze šikanovania rómskych chlapcov na košickej policajnej stanici ešte z roku 2009. Krajský súd tento rok zrušil rozsudok súdu prvého stupňa, ktorý vlani vo februári oslobodil desať obžalovaných zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Odvolací senát vec pre zistené chyby vrátil okresnému súdu, aby ju v potrebnom rozsahu znovu prerokoval a rozhodol.

K šikanovaniu šiestich rómskych chlapcov zo sídliska Lunik IX vo veku desať až 16 rokov, ktorí boli podozriví z lúpežného prepadnutia dôchodkyne, malo dôjsť 21. marca 2009 na Obvodnom oddelení Policajného zboru (PZ) Košice - Juh. V kauze boli obžalovaní vtedajší policajti - deväť mužov a jedna žena.

Budovu košických okresných súdov a krajského súdu na Štúrovej ulici museli pre anonymné nahlásenie bomby evakuovať v tomto roku viackrát. Stalo sa tak aj 7. novembra.

Polícia prehľadáva budovy okresného a krajského súdu v Trnave

Polícia v týchto chvíľach vykonáva pyrotechnickú prehliadku budov okresného a tiež krajského súdu v Trnave pre anonymné nahlásenie bomby.

Podľa slov krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Martiny Kredatusovej nešlo o jedno nahlásenie. Jeden telefonát sa týkal výhradne trnavského okresného súdu. Druhú prehliadku robí polícia pre anonyma, ktorý nahlásil bombu na bližšie neurčenom krajskom súde, preto je potrebné prehliadnuť všetky v rámci krajov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.