Zemetrasenie v poľskej bani má už tri obete, nezvestných lokalizovali

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Remiaš

Varšava 30. novembra (TASR) - Zával v medenej bani Rudna pri Polkowiciach v Dolnom Sliezsku na juhozápade Poľska si vyžiadal životy troch baníkov. Podľa agentúry AP o tom dnes informoval riaditeľ bane Pawel Markowski, ktorý spresnil, že piati baníci sú považovaní za nezvestných. Zával, ku ktorému došlo v utorok večer, bol dôsledkom zemetrasenia s magnitúdou 4,4.

Markowski dodal, že banskí záchranári zasahujúci pod zemou lokalizovali a vidia miesto, kde sa nachádzajú dvaja z nezvestných baníkov, a v krátkom čase by sa k nim mali dostať.

Podľa rozhlasovej stanice Radio ZET sa traja z baníkov uviaznutých pod zemou nachádzajú v prístrojovej komore, ďalší dvaja v jej blízkosti.

Zemetrasenie nastalo v utorok večer krátko po 21.00 h. Jeho epicentrum bolo podľa poľských médií v hĺbke približne 1500 metrov pod povrchom zeme.

V čase závalu pracovalo pod zemou 30 baníkov, pričom väčšine sa podarilo dostať do bezpečia. Asi 20 z nich utrpelo ľahké alebo stredne ťažké zranenia.

Do dejiska banskej tragédie odcestovala z Varšavy premiérka Beata Szydlová, ktorá sa v sprievode šéfov príslušných ministerských rezortov stretne so zamestnancami bane.

Baňa Rudna sa nachádza neďaleko dediny Polkowice v Dolnom Sliezsku v blízkosti hraníc s Nemeckom a Českom. Jej majiteľom je štátna spoločnosť KGHM, ktorá je v Európe druhým najväčším producentom medi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.