Kremničania si od januára priplatia za komunálny odpad

Ilustračné foto Foto: TASR/Miroslav Košírer

Kremnica 2. decembra (TASR) - Za komunálny odpad budú Kremničania od januára budúceho roka platiť viac. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili totiž na ostatnom rokovaní nové všeobecne záväzné nariadenie o miestnom poplatku za komunálny, ale aj drobný stavebný odpad.

"Doteraz bola sadzba za osobu a kalendárny deň 0,0545 eura, čiže to vychádzalo na celý rok 19,89 eura. Teraz sme zvýšili sadzbu o jedno euro ročne na občana. Sadzba za osobu a kalendárny deň bude po novom 0,0575 eura, čo bude 20,99 eura," priblížila Mária Kubíková z Mestského úradu v Kremnici. Mesto tiež zvýšilo sadzbu za uloženie drobného stavebného odpadu bez obsahu škodlivín. Kým v súčasnosti je táto sadzba 0,015 eura za kilogram takéhoto odpadu, po novom bude 0,02 eura.

Zmena sa dotkne aj držiteľov preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím. Kým doteraz mali zľavu na poplatku za komunálny vo výške 50 percent, od budúceho roka za smeti zaplatia plnú sumu. Podľa Kubíkovej bola táto zľava v roku 2016 poskytnutá 305 obyvateľom, čo predstavovalo 3034,75 eura.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.