Izrael zakázal vstup aktivistke hnutia za bojkot židovského štátu

Izrael Foto:

Jeruzalem 6. decembra (TASR) - Izrael prvýkrát zakázal vstup na svoje územie aktivistovi z cudzieho štátu, ktorý je zapojený do snáh zameraných na bojkot židovského štátu.

Ako dnes informovali izraelské ministerstvá verejnej bezpečnosti a vnútra, úrady vo vstupe na územie Izraela zabránili Isabel Phiriovej z Malawi, a to vzhľadom na jej prepojenie na hnutie Bojkot, divestície, sankcie (BDS).

Izrael v minulosti opakovane upozorňoval, že podnikne kroky proti aktivistom BDS, ale Phiriovej prípad je prvým, keď svoju hrozbu aj uskutočnil.

Hnutie BDS tvrdí, že vedie nenásilný boj proti okupácii. Podľa Izraela je však cieľom BDS zničenie židovského štátu, preto označuje toto hnutie za vážnu hrozbu.

Izraelský minister bezpečnosti Gilad Erdan dnes vyhlásil, že miesto prívržencov bojkotu je mimo Izraela. Dodal, že Izrael bude aj naďalej robiť všetko, čo je v jeho silách, aby im zabránil vo vstupe na svoje územie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.