VIDEO: Sumatru zasiahlo silné zemetrasenie, hlásia 92 obetí

Záchranári používajú bager počas hľadania ľudí pod troskami zrútenej budovy po zemetrasení, ktoré postihlo provinciu Aceh na indonézskom ostrove Sumatra 7. decembra 2016. Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo 18 kilometrov severovýchodne od okresu Pidie Jaya na severe Sumatry a jeho hypocentrum bolo v hĺbke 10 kilometrov. Varovanie pred cunami nevydali, uviedla indonézska geofyzikálna agentúra. Foto: TASR/AP

Jakarta 7. decembra (TASR) - Na najmenej 92 mŕtvych sa zvýšila bilancia obetí zemetrasenia, ktoré dnes postihlo indonézsky ostrov Sumatra. Zranenia utrpelo ďalších takmer 300 ľudí, z nich najmenej 73 vážne. Zničených bolo najmenej 125 domov, 105 obchodov a 14 mešít, spresnili miestne úrady.

Prvé otrasy zeme s magnitúdou 6,4 zaznamenali v provincii Aceh o 5.03 h miestneho času (utorok 23.03 h SEČ). Najviac postihnutými okresmi sú Pidie Jaya a Pidie. Varovanie pred cunami úrady nevydali. Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo 18 kilometrov od okresu Pidie Jaya, jeho hypocentrum bolo v hĺbke desať kilometrov.

Prírodný živel poškodil v postihnutej provincii aj cestnú sieť. Miestne bezpečnostné úrady sa obávajú, že pod troskami zrútených budov je pravdepodobne stále zavalené značné množstvo ľudí.

Indonézia sa rozprestiera v oblasti tzv. ohnivého kruhu, podkovovitého reťazca vulkanických pohorí, tektonických zlomov a oceánskych priekop, a je preto vystavená častým zemetraseniam. V roku 2004 zasiahlo Sumatru zemetrasenie s magnitúdou 9,1 a následná vlna cunami zabila 230.000 ľudí v 11 krajinách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.