VIDEO: Poľadovica sa môže vyskytnúť na celom území Slovenska

Na archívnej snímke dopravné značenie Foto: TASR - Branislav Račko

Bratislava 8. decembra (TASR) - Vodiči musia počítať s výskytom poľadovice na celom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal upozornenie pred tvorbou poľadovice pre celé územie Slovenska. Výstraha platí do 12.00 h.

Okrem poľadovice treba počítať so silným vetrom, ktorý bude na horách severného Slovenska. "Na hrebeňoch hôr sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 26 - 32 m/s (90 - 115 km/h)," informuje SHMÚ.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal upozornenie pred tvorbou poľadovice pre celé územie Slovenska. Výstraha platí do 12.00 h. Foto: Výstraha SHMÚ

Na cestách sa vytvára poľadovica, vodičov potrápi aj hmla

Vodiči, ktorí jazdia po cestách v okresoch Stará Ľubovňa, Myjava a Krupina, by si mali dávať pozor na poľadovicu, ktorá sa tu vytvára. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Cestári informujú aj o hmle, ktorá sa vytvára v oblasti Trnavy, Bukovej a Serede. Viditeľnosť je tu do 100 metrov. Na cestách v oblasti Trstenej, okrese Námestovo a na ceste I/66 horský priechod Besník sa zas v dôsledku silného vetra tvoria snehové jazyky.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú podľa SSC zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký, miestami mokrý. Cesty I., II., a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, na strednom a východnom Slovensku, vo vyšších polohách, prípadne v hornatejších oblastiach Slovenska miestami pokrytý vrstvou snehu.

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Horský priechod Čertovica je už plne prejazdný

Cesta I/72 pod horským priechodom Čertovica medzi Kráľovou Lehotou a Malužinou je už po ťažkej dopravnej nehode plne prejazdná. TASR o tom informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline.

Ako doplnila hovorkyňa KR PZ v Žiline Jana Balogová, v úseku sa v ranných hodinách čelne zrazil kamión s dodávkou. Jej vodiča previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice. V dôsledku odstraňovania a dokumentovania nehody bol tento úsek takmer tri hodiny úplne uzavretý.

"Na viacerých cestách Žilinského kraja je poľadovica. Opätovne žiadame vodičov, aby svoju jazdu prispôsobili stavu vozovky," upozornilo na záver žilinské operačné stredisko KR PZ.

Takto to vyzeralo dnes ráno v Košiciach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.