Popradská samospráva bude platiť vyšší ročný príspevok v miestnej OOCR

Ilustračná snímka Foto: TASR/Oliver Ondráš

Poprad 8. decembra (TASR) – Mesto Poprad ako jeden zo zakladajúcich členov Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry bude od januára platiť ročný člensky príspevok vo výške 70.000 eur. O zvýšení príspevku o 10.000 eur ročne rozhodli poslanci na svojom dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

"Mestské zastupiteľstvo mesta Poprad na svojom zasadnutí 7. decembra 2011 schválilo členstvo mesta ako zakladajúceho člena v OOCR Región Vysoké Tatry a zároveň bol schválený ročný členský príspevok vo výške 10.000 eur z vybranej dane za ubytovanie," informovala vedúca oddelenia strategického rozvojového manažmentu Mestského úradu v Poprade Marta Kurpašová. V roku 2013 poslanci schválili členský príspevok mesta Poprad v OOCR Región Vysoké Tatry vo výške 30.000 eur a následne od roku 2016 sa zvýšil na sumu 60.0000 eur.

"OOCR môže žiadať o dotáciu, ktorá môže byť v rovnakej výške ako je súhrnná hodnota vybraných členských príspevkov oblastnej organizácie v roku, ktorý predchádza predchádzajúcemu rozpočtovému roku, pričom maximálna výška dotácie oblastnej organizácii je ohraničená 90 percentami súhrnnej hodnoty vybranej dane za ubytovanie u všetkých členských obcí oblastnej organizácie v roku, ktorý predchádza predchádzajúcemu rozpočtovému roku," uviedla Kurpašová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.