Samospráva Oravského Podzámku postupne revitalizuje obecný cintorín

Ilustračná snímka Foto: TASR

Oravský Podzámok 8. decembra (TASR) - Samospráva obce Oravský Podzámok v okrese Dolný Kubín na severe Slovenska po niekoľkých desaťročiach postupne revitalizuje obecný cintorín v pamiatkovej zóne. Najnovšie v areáli cintorína pribudla okrem nového oplotenia a lavičiek aj zeleň.

"Keďže sa v obci nachádzajú tri cintoríny, snažíme sa ich postupne opravovať a na tieto opravy získať financie aj z mimorozpočtových zdrojov," povedal pre TASR starosta Jozef Záhora s tým, že v roku 2014 obnovila obec z dotácie Ministerstva financií SR vo výške 5000 eur a z vlastných zdrojov vo výške 14.000 eur časť oplotenia, vodovodnú prípojku a dažďovú kanalizáciu.

V tomto roku zrekonštruovali oplotenie a osadili lavičky. Následne vysadili vyššiu zeleň a kroviny, pribudli tak listnaté stromy, listnaté kry, popínavé rastliny a trvalky. Revitalizáciu obecného cintorína financovali tento rok z vlastných zdrojov sumou približne 7500 eur. Ďalšie finančné prostriedky vo výške 5000 eur získali z Environmentálneho fondu v rámci programu Obnova dediny – Zelená dedina.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.