Výťažok z Handlovskej kapustnice pôjde tento rok do ZUŠ a na kostol

Ilustračná snímka Foto: TASR

Handlová 8. decembra (TASR) - Výťažok z tohtoročnej Handlovskej kapustnice poputuje do miestnej základnej umeleckej školy (ZUŠ), zakúpením farskej polievky zase bude môcť verejnosť podporiť opravu kostola sv. Kataríny. Už 12. ročník podujatia, ktoré je i spomienkou na bývalého starostu Lipníka Ľudovíta Vojtku, oživí Námestie baníkov v Handlovej v sobotu 10. decembra.

Počas 12. ročníka benefičného podujatia budú môcť Handlovčania a návštevníci mesta ochutnať 15 rôznych kapustníc, číslo však nemusí byť konečné, keďže sa záujemcovia o varenie môžu ešte hlásiť.

Charitatívna akcia ponúkne aj kultúrny program, v rámci ktorého sa predstaví folklórny súbor Hájiček z Chrenovca-Brusna a Dúbravka z Veľkej Čausy, tiež tvorivé dielne, súťaže a tretí ročník vianočných handlovských handmade trhov s výrobkami od šiestich domácich majstrov.

V rámci podujatia bude už tradične sociálne oddelenie Mestského úradu v Handlovej organizovať charitatívnu zbierku pre sociálne vylúčených ľudí, mnohodetné rodiny alebo osamelých seniorov. Verejnosť tak bude môcť na námestie priniesť školské pomôcky, hračky či hygienické potreby, ktoré pred Štedrým dňom pracovníci úradu roznesú v balíčkoch do vybraných rodín. Sociálne oddelenie bude zbierať i múku, cukor, med a maslo, potraviny potom použije na pečenie vianočných koláčov počas predvianočnej akcie v komunitnom centre.

Organizátormi akcie sú mesto Handlová, Združenie obcí handlovskej doliny a Dom kultúry mesta Handlová. TASR o podujatí informovala hovorkyňa mesta Viktória Moravčíková Timurová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.