Prievidzská radnica bude regulovať parkujúce dodávky v Novom Meste

Ilustračné foto Foto: TASR - Colný úrad Michalovce

Prievidza 9. decembra (TASR) - Dodávkové vozidlá už na sídlisku Nové mesto v Prievidzi po novom podľa radnice nezaparkujú. Docieliť to chce zavedením nových dopravných obmedzení, tie začnú platiť od začiatku budúceho roka.

"Na základe viacerých a opakujúcich sa požiadaviek obyvateľov sa mesto Prievidza rozhodlo riešiť reguláciu státia dodávkových vozidiel na území Prievidze. Prostredníctvom zmeny dopravného značenia už nebudú môcť parkovať na sídlisku Nové mesto autá s dĺžkou presahujúcou 5,3 metra. Ako pilotný projekt bolo zvolené práve sídlisko Nové mesto, kde je dlhodobo problémom nedostatočný počet parkovacích miest," uviedol hovorca mesta Michal Ďureje.

Konkretizoval, že na sledovanom území najskôr vykonalo mesto jednoduchý dopravný prieskum, kde sa počty parkujúcich vozidiel presahujúcich uvedenú dĺžku pohyboval v rozmedzí približne od 30 do 35 denne.

"Prvá fáza projektu spočíva v osadení zvislého dopravného značenia. Hlavným parametrom pre zamedzenie parkovania dodávkových vozidiel bude dĺžka vozidla. Vozidlá s dĺžkou nad 5,3 metra nebudú môcť parkovať na takto vymedzenom území. Majitelia budú môcť zaparkovať svoje dodávky v sídlach firiem alebo na voľných plochách mimo vymedzenej zóny," priblížil hovorca.

Regulácia státia dodávkových vozidiel je zatiaľ pilotným projektom, pričom radnica bude sledovať jeho výsledky. Projekt, teda spustenie osadeného dopravného značenia s popísaným obmedzením, bude v platnosti od 1. januára 2017.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.