G. MATEČNÁ: Zvýšime sumu podpory pre mladých farmárov na 48 mil. eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/Henrich Mišovičic

Bratislava 9. decembra (TASR) - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR navýši výzvu pre tzv. mladých farmárov o 18 miliónov eur. Informovala o tom dnes v Bratislave šéfka MPRV Gabriela Matečná, za účasti predsedu Združenia mladých farmárov na Slovensku Bálinta Péma, počas valného zhromaždenia tohto združenia. Zvýšením objemu podpory by sa mal podľa nej zvýšiť počet podporených mladých farmárov zo 600 na 1000.

"Celková suma pre začatie podnikania pre farmárov by mala byť približne 48 miliónov eur a dotkla by sa asi 1000 mladých farmárov," povedala na brífingu Matečná. O podporu na začatie podnikania v poľnohospodárstve vo výške 50.000 eur má podľa nej záujem 2027 mladých farmárov.

Pripomenula zároveň, že alokácia, ktorú predchádzajúce vedenie agrorezortu určilo v roku 2015, počítala s maximálnymi možnými finančnými prostriedkami na úrovni 30 miliónov eur. Aktuálne navýšenie o 18 miliónov eur podľa nej znamená, že z nej bude možné podporiť o takmer 400 mladých farmárov viac.

"Veríme, že nielen toto, ale aj ďalšie opatrenia, ktoré pripravuje MPRV, pomôžu mladým farmárom," poznamenal Pém.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.