Popravili militantného islamistu, aj napriek hrozbám džihádistov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Káhira 15. decembra (TASR) - V Egypte dnes obesením popravili militantného islamistu, ktorého odsúdili za útok na vojakov na severe Sinajského polostrova spred troch rokov. O život vtedy prišlo 25 vládnych vojakov.

K vykonaniu trestu došlo po tom, ako odvolací súd uplynulú sobotu zamietol žiadosť o milosť, ktorú podal odsúdený Ádil Habara. Nariadenie na vykonanie trestu smrti podpísal osobne prezident Abdal Fattáh Sísí, informovala egyptská agentúra MENA.

K poprave došlo aj napriek varovaniu od džihádistickej organizácie Islamský štát, ktorá prostredníctvom sociálnych sietí varovala "tyrana Sísího", že Habarova poprava spustí "vulkán džihádu v celej krajine".

Egypt dlhé roky bojuje proti militantom na Sinajskom polostrove, ale ich povstanie je od roku 2013, keď došlo k zvrhnutiu riadne zvoleného islamistického prezidenta Muhammada Mursího, krvavejšie a rozšírilo sa aj do ďalších častí krajiny vrátane Káhiry.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.