CT prístroje pre štátne nemocnice bude dodávať päť spoločností

Na snímke minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 21. decembra (TASR) - CT prístroje pre štátne nemocnice bude dodávať päť spoločností, a to Siemens, Intes Poprad, Audioscan, S&T Slovakia a Meditrade. Vyplýva to z výsledkov centrálneho obstarávania na CT prístroje, ktoré dnes predstavilo na tlačovej konferencii v Bratislave Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Cez uzavreté zmluvy budú môcť nakupovať aj neziskové organizácie či nemocnice pod vyššími územnými celkami.

Nemocnice by tak CT prístroje mali podľa šéfa rezortu Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) nakupovať o 30 až 40 percent lacnejšie oproti súčasným cenám v Česku a na Slovensku. "Potvrdilo sa, že centrálnym obstarávaním, kumuláciou finančných prostriedkov, sa zvýšil významne záujem o toto obstarávanie, vďaka čomu sme dosiahli aj výrazné úspory," povedal Drucker. Možno tak podľa jeho slov za rovnaké peniaze obstarať kvalitnejšie prístroje.

Súťaž bola rozdelená na päť častí, podľa výkonnosti a určenia CT prístroja. V každej sú dvaja víťazní uchádzači elektronickej aukcie, s ktorými sa uzavrela rámcová dohoda na obdobie troch rokov. "Výsledky elektronickej aukcie priniesli pre nás veľmi dobré ceny," skonštatoval Drucker. Ešte pred dodávkou CT prístroja v konkrétnej špecifikácii pre danú nemocnicu bude opäť realizovaná elektronická aukcia medzi týmito uchádzačmi, z ktorej vyjde víťazný dodávateľ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.