Na Trumpovej inaugurácii vystúpi aj Mormonský chrámový zbor

Donald Trump Foto: TASR/AP

Washington 23. decembra (TASR) - Mormonský chrámový zbor súhlasil s vystúpením na januárovej inaugurácii 45. prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa vo Washingtone.

Mormonská cirkev vo štvrtok na svojej webovej stránke oznámila, že 360-členný zbor zaspieva počas ceremoniálu 20. januára.

Toto zmiešané zoskupenie dobrovoľných spevákov už podľa agentúry AP vystupovalo na viacerých slávnostných vstupoch amerických prezidentov do úradu, zúčastnilo sa na skladaní prísah prezidentov Georga H. W. Busha, Georga W. Busha či Ronalda Reagana.

Slovami vedúceho zboru Rona Jarretta je táto skupina "poctená, že môže slúžiť krajine tým, že poskytne hudbu na inaugurácii nášho nového prezidenta".

Pozvanie vystúpiť na Trumpovej inaugurácii, ktorá sa uskutoční pri Bielom dome, dostala aj skupina The Beach Boys. Jej hovorca vo štvrtok uviedol, že kapela má v januári naplánovaných veľa podujatí a ešte sa nerozhodla.

Trumpov inauguračný tím začiatkom decembra oznámil, že americkú hymnu počas tohto podujatia zaspieva hviezda pesničkovej súťaže Amerika má talent Jackie Evanchová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.