Vodiči, na Štefana i na Silvestra sa neoplatí piť, posilňujú hliadky

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

Bratislava 23. decembra (TASR) – Polícia už pred vianočnými sviatkami posilnila hliadky na celom území Slovenska. Do opatrení na zníženie nehodovosti, a tým aj na ochranu životov, sú zapojení okrem dopravných policajtov aj poriadkoví a železniční policajti. Oznámilo to Prezídium Policajného zboru SR.

Prax z predchádzajúcich rokov ukazuje, že aj po vianočných sviatkoch je zvýšená intenzita cestnej premávky, vysvetlila hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. Policajti preto budú dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky aj na sklonku roka a začiatkom budúceho roka.

V súvislosti s pondelkom 26. decembra, kedy sa konajú tradičné štefanské zábavy, ale aj oslavami Nového roka sa policajti zamerajú na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu pred a počas jazdy. „Nezodpovední vodiči, ktorí si sadnú za volant pod vplyvom alkoholu, budú okrem nehody riskovať aj pokutu či väzenie,“ upozornila Baloghová.

V súvislosti s vianočnými sviatkami polícia vyzýva občanov k vzájomnej tolerancii. „Vyhýbajte sa rôznym potýčkam a občianskej neznášanlivosti, aby sme tak spoločne mohli prežiť tieto sviatočné dni v pokoji. Polícia bude aj počas sviatkov vykonávať nepretržitý výkon služby, bude pomáhať a chrániť, v prípade potreby sa môžete kedykoľvek na políciu s dôverou obrátiť," doplnila hovorkyňa policajného prezídia.

Polícia vykoná osobitnú kontrolu premávky v okrese Banská Bystrica

V okrese Banská Bystrica policajti nadnes naplánovali osobitnú kontrolu s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. TASR o kontrolnej akcii informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

„Policajti dnes vykonajú osobitnú kontrolu zameranú na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ uviedla hovorkyňa. Ako doplnila, v rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči pri porušení zákona o cestnej premávke zastavení priamo na ceste, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.