Wilder proti Wawrzykovi,víťaz duelu Joshua-Kličko príde o jeden opasok

Američan Deontay Wilder Foto: TASR/AP

Birmingham 23. decembra (TASR) - Americký profesionálny boxer Deontay Wilder bude obhajovať opasok organizácie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii 25. februára proti poľskému vyzývateľovi Andrzejovi Wawrzykovi. V Birminghame v rodnej Alabame absolvuje dobrovoľnú obhajobu, kým verzia vyrieši chaos, ktorý v divízii vznikol po druhom pozitívnom dopingovom náleze Alexandra Povetkina v tomto roku.

Wawrzyk je v decembrovom hodnotení WBC na dvanástej priečke, na konte má 33 víťazstiev (19 KO) a jednu prehru. Wilder vstúpi do ringu s 37 triumfami (36 KO) bez neúspechu, podstúpil viacero operácií zlomenej ruky a roztrhnutého bicepsu, zranenia utrpel pred piatimi mesiacmi vo víťaznom zápase s Chrisom Arreolom.

Koncom apríla sa v superťažkej váhe uskutoční unifikačný súboj o pocty IBF a WBA "Super" medzi Anthonym Joshuom a Vladimirom Kličkom. Víťaz sa však z oboch titulov nebude tešiť dlho, lebo organizácie nariadili okamžité povinné obhajoby proti rozdielnym súperom. Šampión IBF sa musí stretnúť s Kubratom Pulevom, zatiaľ čo na majstra WBA čaká Luis Ortiz. Nebude tak možné splniť podmienky na udržanie si dvoch opaskov. "Srdce preferuje Joshuu, no rozum hovorí pre Klička, zatiaľ ho nemôžeme odpísať. Takéto súboje sú dobré pre najťažšiu váhu, situácia v nej sa už bude jedine zlepšovať," nádejal sa Wilder pre fighthub.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.