V Kolárove zadržali Maďara, ktorý bol dva a pol roka na úteku

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 23. decembra (TASR) - Slovenskí policajti zadržali vo štvrtok (22. 12.) o 1.30 hod. v Kolárove 49-ročného občana Maďarska Imreho H., na ktorého mestský súd v severomaďarskom Györi ešte v lete v roku 2014 vydal európsky zatýkací rozkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody.

V rokoch 2005 až 2007 Imre H. s ďalšími spolupáchateľmi vo viac ako 30 prípadoch prostredníctvom falšovaných dokumentov sprostredkovávali hypotekárne úvery. Odsúdený sa na Slovensku zdržiaval dlhšiu dobu, ako úkryt mu slúžil rodinný dom v okrajovej časti Kolárova, kde ho policajti aj zadržali.

"Vzhľadom na získané informácie o povahe páchateľa, jeho trestnej minulosti a predpokladanej snahe pokúsiť sa o útek, bolo potrebné zvoliť taktiku zákroku s využitím efektívnych síl a prostriedkov," uviedla Denisa Baloghová z Prezídia Policajného zboru SR s tým, že zatýkanie prebehlo rázne a bez akýchkoľvek zranení.

Imre H. bol po zadržaní na pokyn prokurátora Krajskej prokuratúry v Nitre umiestnený do cely policajného zaistenia a v súčasnosti prebiehajú úkony na jeho vydanie do Maďarska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.