Do Aleppa vstúpili odborníci na odmínovanie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bejrút 23. decembra (TASR) - Armádni experti začali dnes v severosýrskom Aleppe odstraňovať výbušniny a pasce, ktoré po sebe zanechali protivládni povstalci po odsune z posledných oblastí na východe mesta, ktoré mali dosiaľ pod kontrolou.

Z východnej časti Aleppa vo štvrtok odišli všetci povstaleckí bojovníci a civilisti.

Spravodajca sýrskej štátnej televízie v Aleppe uviedol, že odborníci na odmínovanie vstúpili dnes skoro ráno do troch štvrtí a prehľadávali hlavné cesty a ulice, aby ich mohli sprístupniť.

Sýrska armáda po ukončení odsunu ľudí z povstaleckých štvrtí deklarovala, že opätovne prevzala kontrolu nad celým Aleppom, ktoré bolo pred vypuknutím vojny najväčším mestom krajiny. Podľa pozorovateľov ide o jeden z rozhodujúcich momentov vo vývoji sýrskej občianskej vojny.

Povstalci ovládali východné štvrte Aleppa zhruba štyri roky a vzdali sa ich až pod tlakom mohutnej vládnej ofenzívy z posledných týždňov. Sýrska opozícia už minulý týždeň súhlasila s tým, že jej bojovníci definitívne opustia východný sektor Aleppa. Hromadná evakuácia civilistov a povstalcov odštartovala minulý štvrtok, bola však opakovane prerušovaná.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.