V. PUTIN: Rusko nepotrebuje predčasné prezidentské voľby

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: TASR/AP

Moskva 23. decembra (TASR) - Tempo poklesu ruskej ekonomiky sa spomaľuje, odlev kapitálu slabne a reálne mzdy sa začínajú zotavovať. Vyhlásil to dnes ruský prezident Vladimir Putin na tradičnej koncoročnej tlačovej konferencii.

Putin novinárom povedal, že hrubý domáci produkt (HDP) Ruska sa tento rok znížil len o 0,5 - 0,6 % z vlaňajších 3,7 % a priemerná miera inflácie za celý rok pravdepodobne dosiahne 5,5 %.

Rozpočtový schodok Ruska by podľa prezidenta mal tento rok vzrásť na 3,7 % HDP z vlaňajších 2,6 % HDP.

Vyhlásil tiež, že odlev čistého kapitálu dosiahne zhruba 17 miliárd USD (16,28 miliardy eur) a devízové rezervy zostanú na úrovni 100 miliárd.

Ruský prezident Vladimir Putin zároveň dnes povedal, že Rusko nepotrebuje predčasné prezidentské voľby. K záležitosti sa vyjadril na svojej výročnej tlačovej konferencii v Kremli, na ktorú sa akreditovalo vyše 1400 novinárov.

"Poviem to jasne: sú možné, ale nie sú potrebné," odpovedal Putin na otázku, či si myslí, že Rusko potrebuje predčasné voľby.

Všeobecne sa očakáva, že vo voľbách, ktoré by sa v riadnom termíne mali konať na jar 2018, bude Putin opätovne kandidovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.